Чи всі ФОПи мають вести облік витрат?

17 January 2022

Фізичні особи, що знаходяться на спрощеній системі оподаткування та не є платниками ПДВ ведуть облік у довільній формі шляхом помісячного відображення отриманих доходів (п. 296.1 ст.296 ПКУ). Отож, такі ФОПи не мають обов'язку підтверджувати первинними документами витрати на придбання товарів, послуг, від них вимагається лише облік доходів.

Первинними документами, що підтверджують доходи можуть бути: виписки з банківського рахунку, звіти з РРО/ПРРО, тощо. Оскільки з 01.01.2021 Книга обліку доходів була скасована, ФОП 1-ї, 2-ї та 3-ї груп, які не є платниками ПДВ, можуть обліковувати свої доходи будь-яким зручним для них способом (записами в Excel, зошиті й тд.).

Read 31 times