Перевзуваємося по сезону

24 January 2022

Зовсім нещодавно, перед самим Новим роком, Кабінетом Міністрів України було опубліковано цікавенький проєкт постанови про внесення змін до Правил дорожнього руху. Цією постановою Кабмін хоче зобов’язати автомобілістів в обов’язковому порядку «перевзуватися по сезону» та постійно їздити з увімкненими фарами.

Давайте розберемося детальніше, що ж нам пропонують.
Як говориться в пояснювальній записці до цього проєкту, даний акт розроблений Міністерством внутрішніх справ України з власної ініціативи разом із Національною поліцією України. Через стрімке збільшення кількості ТЗ та підвищення інтенсивності дорожнього руху, що призводить до збільшення кількості дорожньо-транспортних пригод та їх негативних наслідків, МВС і розробило цю постанову. Введення положень цієї постанови в дію, як стверджує МВС, дозволить підвищити рівень відповідальності водіїв, а також застосовувати за це порушення адміністративну відповідальність, передбачену частиною першою статті 121 КУпАП.

Повертаючись безпосередньо до самих змін, то, по-перше, ПДР хочуть доповнити новими пунктами які визначають як відрізнити зимову гуму від літньої та всесезонної:«шина зимова – шина, що має на боковині маркування «M+S», «M.S», «M&S», «MS», «DP» та призначена виробником для експлуатації під час зимового періоду часу;шина літня – шина, що не має на боковині маркувань зимової та усесезонної шини та призначена виробником для експлуатації під час літнього періоду часу;шина усесезонна – шина, що має на боковині маркування «All Seasons» та призначена виробником для експлуатації під час літнього та зимового періоду часу;».

По-друге, водії мають їздити з увімкненими денними фарами, якщо їх немає — використовувати ближнє світло. Зараз, мають бути включені ходові вогні чи ближнє світло поза населеним пунктом лише з жовтня по травень.

І, по-третє, як вже зазначали вище, за порушення цих правил на Вас зможуть накласти штраф по ст. 121 КУпАП. Зараз він складає 340 грн.
МВС сподівається, що зазначене у цьому проєкті позитивно вплине на рівень безпеки дорожнього руху та призведе до зменшення кількості дорожньо-транспортних пригод за участю ТЗ, обладнаних шинами, характеристики яких не відповідають погодним умовам, а також ТЗ, які рухаються у світлу пору доби без увімкнених ДХВ (ближнього світла фар).

Як воно буде насправді, звичайно покаже час, але головного болю водіям явно додається. В той же час зважайте, що даний проєкт ще не прийнято, він винесений на загальне обговорення з громадянами та в остаточному варіанті може бути дещо змінений. Тому тримаємо руку на пульсі та будемо інформувати Вас про цікаві новинки.

Read 652 times