Найпривітніший державний орган знайдено

13 December 2021

От всі скаржаться на те, що всі державні органи однакові, всередині них сидить суще зло і мати з ними справу = пройти 9 кіл пекла. Погоджуємося, в більшості випадків можливо воно так і є, але тільки не в даному.

Сьогодні хочемо познайомити Вас із найпривітнішим на нашу суб’єктивну точку зору державним органом – національним органом інтелектуальної власності (НОІВ), він же ДП «Український інститут інтелектуальної власності», він же «Укрпатент». 

Як ви вже могли здогадатися із назви, саме цей орган виконує всі практичні функції держави у сфері інтелектуальної власності: реєструє ТМ, винаходи, корисні моделі і промислові зразки; готує, атестує, реєструє патентних повірених та веде їх Реєстр; визнає ТМ добре відомою, та робить ще дуже багато чого важливого та цікавого.
Тут працює ціла армія консультантів для заявників, які добре знають свою справу, з розумінням ставляться до будь-яких проблем, завжди чітко відповідають на поставлені запитання, і готові дати корисну пораду.

В цьому органі відсутній зайвий формалізм і все зроблено для того, аби особа знала, що її об’єкти права ІВ в надійних руках. Ви тільки вдумайтеся в цю фразу: «Датою подання заявки є дата одержання НОІВ матеріалів, що містять принаймні: клопотання у довільній формі про реєстрацію торговельної марки, викладене українською мовою; відомості про заявника та його адресу, викладені українською мовою; достатньо чітке зображення позначення, що заявляється; перелік товарів і послуг, для яких заявляється торговельна марка, викладений українською мовою.»

Ну де іще Ви зустрінете настільки лояльне ставлення законодавства до захисту Ваших прав? Звісно, таке положення законодавства не є заслугою Укрпатенту, але все одно приємно. 

Складається враження, що лише в цьому місці і в цій сфері в Україні розуміють, що інтелектуальна власність – це найцінніший ресурс сьогодення. Ну, що ж будемо сподіватися, що дуже скоро таке ставлення до людей буде в усіх держ. органах, а інтелектуальна власність поважатиметься всіма людьми, а не лише законодавством!

Read 710 times